Wywiad z Dominiką Misztal

lis 21, 2025 | Wszystkie wpisy

A dziś do porannej kawy, mamy dla was wywiadzik ze świeżo upieczoną Reprezentantką Polski. Olsztyńska Stomilanka Dominika Misztal, w wywiadzie z naszą redakcją:
Siadajcie i czytajcie:
RED.: Co poczułaś, kiedy dowiedziałaś się o powołaniu do reprezentacji Polski A na mecz z Łotwą?
DOMI.: Poczułam ogromną radość i dumę. To dla mnie ważny moment.
RED.: Czy spodziewałaś się takiego wyróżnienia ze strony selekcjonerki Niny Patalon, czy było to dla Ciebie zaskoczeniem?
DOMI.: Nie spodziewałam się. To było duże, ale bardzo pozytywne zaskoczenie.
RED.: Zapisujesz się na kartach historii Olsztyńskich Stomilanek. Jakie znaczenie ma dla Ciebie to, że jesteś pierwszą zawodniczką w historii klubu z powołaniem do seniorskiej reprezentacji Polski Kobiet?
DOMI.: To duże wyróżnienie. Cieszę się, że mogę reprezentować klub i zapisać się w jego historii.
RED.: Masz za sobą już powołania na młodzieżowe zgrupowania kadry reprezentacji Polski, ale jakie emocje towarzyszą Ci teraz w perspektywie powołania na ten najwyższy możliwy szczebel ?
DOMI.: Czuję ekscytację, dumę i trochę stresu ale takiego pozytywnego, który motywuje. To zupełnie inny poziom.
RED.: Jak na Twoje powołanie zareagowały twoje koleżanki z drużyny oraz, co twoje powołanie może oznaczać dla klubu i młodszych zawodniczek ?
DOMI.: Dziewczyny mi pogratulowały i cieszyły się razem ze mną. Myślę, że to dobra motywacja dla młodszych dziewczyn, że warto wierzyć i próbować.
RED.: O czym marzysz jako zawodniczka – zarówno w klubie jak i na arenie międzynarodowej? Czy to powołanie zmienia coś w twoich planach ?
DOMI.: Marzę, żeby się rozwijać, grać regularnie i po prostu być ważną częścią drużyny. Powołanie dodaje motywacji, ale nie zmienia moich celów.
RED.: Co daje ci największą motywację do ciągłej pracy, rozwijania i poprawy swoich umiejętności piłkarskich?
DOMI.: Najbardziej motywuje mnie chęć bycia lepszą każdego dnia i to uczucie, kiedy widzę postęp.
RED.: Co powiedziałabyś młodszej sobie lub młodym piłkarkom, które marzą o powołaniu do reprezentacji Polski?
DOMI.:Powiedziałabym: Warto wierzyć w siebie i nie odpuszczać. I żeby czerpały radość z gry bo to ona najbardziej niesie.